Negyedéves kitekintő, DAX és EUR kilátások
Szokásunkhoz híven időről időre mindig érkezünk egy kis kitekintéssel, hogy merre várjuk a főbb instrumentumokat. Előtte azonban érdemes kicsit vissza is tekinteni, hiszen nagyon tanúságos időszakon vagyunk túl. Ehhez a legutóbbi kitekintő cikket és az SMS Pozíciók szolgáltatásunkban kiküldött pozíciókat fogom használni.
A korábbi cikk itt olvasható: http://tomegtozsde.blog.hu/2015/01/09/a_tejivas_es_a_gyenge_euro_osszefuggese_egyeb_evindito_otletek
Ezeket a cikkeket vagy inkább terveket mindig azért írjuk, hogy legyen egy irányképünk a jövőre nézve, amihez képest lehet értékelni a megvalósult, vagy épp nem működő ötleteket. Az elképzeléseim túlnyomórészt megvalósultak, de sokkal fontosabb, hogy amiben tévedtem, nem hozott veszteségeket. De haladjunk szépen sorban.
"Tej Index"
Az egyik nagy kedvencem az NZD long volt, mellyel a tejárak emelkedésére számítottam. Bár a tej ára azóta megint csökkent, de a jó ellenoldal választás (CAD az olajáresés miatt) azért sikerült kb. 60 pipet levadászni az NZD/CAD longon. Az EUR/NZD shortról végül lemaradtam, de mindkét pár bőven elérte az elemzés céltartományát.

2015.04.28.
Az NZD/CAD pedig akkor lett igazán érdekes, amikor már a hetes grafikonon is megfordult az irány. Kiderült, hogy a tejet mégsem veszik a kínaiak, sőt kamatvágást is emlegettek az RBNZ jegybankárok. Ebből sem lett semmi, szóval sose higgy egy jegybankárnak :) viszont a kanadai adatok a gyenge olajár ellenére mégiscsak javulni tudtak.

Az akkori pozíció hozta idén eddig a legjobb termést: Stop követéssel 300 pip
A fő tanulság szerintem az, hogy bár nagyon fontos az elemzés, ugyanolyan fontos a pozíció kezelése, valamint felismerni és beismerni, ha tévedtünk.
BUND
A másik akkori elképzelésem - miszerint nem lesz itt semmiféle európai defláció -, pedig már átvezet a jelenbe. Már az év elején biztos voltam benne, mint tavaly januárban az amerikai növekedésben. Viszont a piac valahogy mindig szeret 3 - 6 hónap lemaradásban lenni hozzám képest :)).

A BUND akkor...
A BUND (német 10 éves állampapír) egészen 0.05% hozamon érte el a mélypontját, onnan viszont másfél hónap alatt 1%-ig nőt. És ez még mindig csak egy kis morzsa. Majd figyeljétek meg a német infláció-fóbiás politikusok arcát, amikor majd az EU-s inflációs mutatók meglódulnak.
Úgy tűnik, most már nem számít, mit csinálnak a görögök, milyen jó munkanélküliségi adatok jönnek. Mindenki a 10 éves fejlett piacok állampapír hozamait nézegeti.

És most. A 147, vagy akár még lejjebb még mindig bőven reális.
Itt tartunk jelenleg. A hosszú távú hozamok emelkedése azt sugallja, hogy a jövőben a fejlett piacokon (Európa és USA) növekedni fog az infláció és nem tart örökké a zéró közeli kamat világa.Ergo növekedés lesz.
Rövidebb távon ez az EUR, a GBP és az USD-nek jót tesz, viszont a részvények alól kihúzhatja a talajt. Ha a DAX megindul jobban lefelé, az szerintem inkább egy jó beszállási lehetőség lenne, mint ok a pánikra. Elvégre pont a jó jövőbeli kilátások miatt nőnek a hosszú hozamok. Ugyanez igaz lehetne az amerikai indexekre is, viszont az első negyedév USA makró adatok eléggé gyengére sikerültek. Ha jön a korrekció, akkor inkább az európai részvényeket (DAX és STOXX50 a kedvencem) részesítem előnyben. Közben persze folyamatosan figyelem a makró adatok alakulását. Nem elképzelhetetlen az sem, hogy végül megváltoznak a folyamatok és jön egy erősebb USA és gyengébb EU negyedév. Az változtatna az elképzelésen.
DAX
De mikor érdemes beszállni? Az időzítés mindig nagyon fontos. Az egyik feltételezésem, hogy a görög probléma megoldódik, vagy elfelejtődik. Ez az egyik támpont. A másik pedig a technikai elemzés.

A fibo szintek alapján a 10000 - 10500 szint közötti zóna a legvalószínűbb
EUR/JPY és EUR/NZD
Ami a devizákat illeti, továbbra is EUR long pártján állok. A másik oldalon a JPY a legerősebb QE miatt és az NZD a fent már említett folyamatok miatt.

Technikailag és fundamentálisan is az EUR/JPY tűnik a jobbnak.
Az EUR/NZD előtt még ott az 1.6000, ami kemény dió
A JPY tűnik elsőre jobbnak, viszont 2015.06.10-én RBNZ kamatdöntő ülés lesz, és bár a ForexFactory nem vár kamatvágást, sokan indokoltnak tartanák (a jegybankárok is tettek már erre vonatkozó kijelentéseket). Ha vágnak, akkor könnyen áttörheti a bűvös 1.6000-t és nagy tér nyílik akár 1.7000-ig.
Az eddig bemutatott elképzelésekhez a következő folyamatoknak kell fennmaradnia:
- Továbbra is jó EU adatok
- Hosszú hozamok emelkednek
- Gyenge "tej index" és NZD adatok
- Japán pénzgyártás
Mi úgy látjuk, hogy számos termék túlfutott (USD, CHF) vagy épp szuper olcsó (AUD), ezért jelentős visszateszt várható illetve pl. Daxon visszateszt épp most zajlik, ami bármikor belépőt adhat. Kár lenne lemaradni, izgalmas, mozgalmas nyár ígérkezik! Érdemes nálunk kereskedni, nálunk minden megvan (rengeteg termék, hiper-fair környezet, biztosított számlák).
Számlanyitási akciónk keretében most velünk együtt tudod kereskedni a fentieket!
Ha tetszett az írás, osszátok meg, ha nem, vitatkozzatok, kommenteljetek! Köszönjük!